Lešení Petr Kaše (Slide 1)
Lešení Petr Kaše (Slide 2)
Lešení Petr Kaše (Slide 3)

Pronájem lešení

Zajišťujeme kompletní služby pronájmu lešení - montáž a demontáž nejen našeho lešení (pracujeme se všemi typy lešení), pronájem trubkového a rámového lešení Layher Blitz, ochranné sítě a to včetně dopravy pro různé stavební obory (stavba, rekonstrukce, speciální opravy, apod.)

Trubkové lešení

Trubkové lešení se staví již několik desítek let a je v současné době neodmyslitelná součást téměř každé stavby. I proto je stále jedním z nejpoužívanějších! Mluvíme o tradičním lešenářství, kdy se nejčastěji lešení stavělo okolo nejrozmanitějších staveb a do netypických tvarů a výšek. Trubkové lešení je vhodné stavět hlavně tam, kde by jiná lešení kvůli své menší variabilitě byla méně vhodná na úkor kvality podlahové plochy, nebo prostoru v lešení a nebo i bezpečnosti (např. málo únosný terén).
Trubkové lešení je technicky velmi jednoduché a a lze ho postavit do jakýchkoliv atypických tvarů, prostor a všude tam, kde rámové lešení postavit nejde (např. věže, schodiště, šachty a další prostory). Výhodou trubkového lešení je také bezpečný a pohodlný (tedy širší) prostor pro pracovníky. Klasická šíře prostoru trubkového lešení je 120 a 150 cm, což je pro pracovníky dostatečně široká a bezpečná pochozí plocha.

Technické informace
Ke stavbě trubkového lešení se používají ocelové bezešvé lešenářské trubky bez povrchové úpravy v průměru 47,9 - 48,8 mm s minimální tloušťka stěny je 3 mm a v běžných délkách 2, 4 a 6 m a nestandardních délkách 0,5, 1, 1,5, 3, 5 m. Dále spojovací materiál křížové spojky (tzv. žabky nebo žáby) a podélné nadstavovací spojky (doutníky). Výhodou tohoto spojovacího materiálu je montáž a demontáž jen jedním lešenářským klíčem č.19. Hmotnosti trubek jsou přiblžbě: 6 m - 22 kg, 4 m - 15 kg, 2 m - 8 kg. Na podlahu se používají podlážky se třemi svlaky ve standardní velikosti 120 x 50 cm ze smrkového dřeva, které jsou vsazeny mezi dvě podélné lyžiny. Podle normy ČSN 738107 se pole lešení staví na pět podlážek, tj. 2,5 m.

Výhody - vysoce variabilní (vhodné pro historické objekty, výtahové šachty, světlíky apod.) - překonání výškových a stranových nerovností, vhodné pro členité stavby nebo atypické konstrukce, stabilní, vysoká tuhost vlastního lešení, dodatečná rozšiřitelnost, poskytuje jistotu a kvalitní pracovní plochu pro pracovníky na stavbě (šíře podlážek), velmi dobrá skladovatelnost (nezabírá tolik prostoru)
Nevýhody - náročné na montáž a demontáž (pracnost), větší hmotnost a tím i hustější kotvení, nižší estetický dojem (čouhající různě dlouhé rezaté trubky), menší životnost, náklady na údržbu jsou vyšší

Rámové lešení (také systémové)

Naše půjčovna lešení nabízí německý kvalitní systém Layher Blitz Lešení Layher se vyznačuje nejvyššími parametry, které vyžadujete od moderního systému lešení. Značka Layher je zárukou pro všechny partnery na celém světě. Lešení je vyráběno v SRN v maximální kvalitě, jeho dlouhá živostnost je zajištěna povrchovou úpravou žárovým zinkováním přímo při výrobě. Lešení Layher je odzkoušeno a certifikováno VÚBP Praha pro použití v ČR.
Toto lešení se vyznačuje minimálním množstvím dílů pro základní konstrukci. Již několik desetiletí je určujícím fasádním rámovým lešením na evropském trhu. Základním prvkem systému typu Layher je ocelový pozinkovaný stavěcí rám, pracovní podlážky různých materiálových provedení zábradlí, diagonála a výškově stavitelné patky. Všechny lešeňové díly tohoto systému lešení zajišťují konstrukci lešení nutnou bezpečnost, spolehlivou tuhost, požadovanou únosnost. Největší předností lešení je "rychlost montáže", která šetří investiční náklady na stavbu.

Výhody - moderní bezšroubové lešení, vysoká bezpečnost práce, nízká hmotnost, tuhost konstrukce, rychlá montáž a demontáž, lešení je velmi stabilní i ve větších výškách, kvalita a spolehlivost
Nevýhody - skladovatelnost, náchylnost k poškození, menší plocha pro pracovníky

Závěsné lešení FOX

Toto lešení patří do zvláštní skupiny závěsných lešení a úspěšně vyplňuje mezeru mezi velkoplošnými lešeními a horolezeckými technikami. Nejčastějšími uživateli lešení FOX jsou klempířské a pokrývačské firmy, které oceňují mimo zajištění bezpečnosti vlastních pracovníků, také zvýšení produktivity a kvality práce, ale i nemalé úspory za zábory veřejného prostranství. Lešení FOX je výborným řešením na místech, kde jsou pěší zóny nebo ulice s vysokou frekvencí osob a v úzkých uličkách v historických jádrech měst. Zde jsou naše dlaší stránky věnované závěsnému lešení.

Výhody
- šetří čas i peníze
- malý skladovací objem
- rychlá a snadná montáž
- zajišťuje prostor pod lešením na frekventovaných místech a neubírá plochu staveniště
- tvoří ochrannou a záchytnou konstrukci
- variabilita použití
- konkurenční výhoda
Nevýhody - nutnost speciálního kotvení

Lešení - normy,bezpečnost, odborné články

Odkazy na články o lešení - normy, bezpečnost práce.
Bezpečnost práce| Požadavky na lešení| Lešení normy a předpisy

Obecně o lešení

Definice lešení: Lešení je pomocná dočasná stavební konstrukce.Viz. také odkaz na wikipedii: Definice lešení

Trochu moderní angličtiny pro vzdělávání:
lešení = scaffolding
trubkové lešení = tubular scaffolding
rámové lešení = frame scaffolding

LEŠENÍ PETR KAŠE
Vitice 75, 281 06 Vitice, tel: +420 603 436 020, e-mail: info@leseni-kase.cz

Lešení